skausmingos-krutis

Skausmingos krūtys maitinant kūdikį

Gali būti, kad ant jūsų krūtų spenelių atsiras nedidelių žaizdų. Tačiau nepasiduokite. Pora nedidelių gudrybių, ir jums skaudės daug mažiau. Jei ypač skauda tada, kai kūdikis tik pradeda žįsti, prieš tai glostykite savo krūtį delnu spenelio link, kol pradės tekėti pienas, ir tik tuomet pridėkite kūdikį prie krūties. Žiūrėkite, kad jis savo burnyte apžiotų krūties spenelį ir dalį spenelio areolės. Taip jis teisingai žįs ir nekandžios skaudančių vietų.

Per visą tą laiką, kai maitinsite krūtimi, neturėtumėte nutraukti tikslingų krūtims prižiūrėti ir mankštinti skirtų procedūrų. Nutraukus žindymą, visų moterų krūtys iš pradžių pasidaro minkštesnės ir ne tokios stangrios. Tačiau po kurio laiko oda vėl susutangrėja, padaugėja riebalinio audinio. Krūtų priežiūra jau nėštumo metu padeda, kad krūtys išliktų gražios.

Kaip prižiūrėti krūtis?

  • Kintančios temperatūros (tai šiltas, tai šaltas) dušas skatina odos ir jungiamojo audinio kraujotaką. Dėl šios procedūros krūtys pasidaro stangresnės.
  • Krūtis taip pat stangrina kiekvieną dieną atliekamas sausas jų masažavimas šepečiu. Kiekviena krūtis masažuojama švelniai, sukamaisiais judesiais. Po šios procedūros krūtų oda tampa švelnesnė.
  • Po to krūtis reikia gerai įtrinti maitinamuoju kremu – taip geriau prižiūrima oda. Tačiau krūtis kremu galima tepti tik pamaitinus kūdikį.
  • Krūtinės raumenis stiprina specialūs krūtų mankštos pratimai, taip pat plaukimas ar specialūs atraminiai įdėklai.

Šlapiuojantys krūtų speneliai. Neuždengti šlapiuojantys krūtų speneliai greitai užgyja, taigi šiuo atveju geriau vaikščioti be liemenėlės. Naktį miegokite nuoga, o lašančiam pienui pasidėkite rankšluostį. Nenaudokite plastmasinių žindymui skirtų kompresų, nes jie sulaiko drėgmę. Kad krūtų spenelių nedirgintų liemenėlės siūlės ar medžiaga, į jo vidų galima įdėti plastmasinius sietelius arbatai (rankenėles nupjaukite). Tuomet oras prasiskverbia ligi krūtų spenelių. Kai kurių moterų būklę pagerina trupučio savo pačios pieno užtepimas ant pažeistų vietų, baigus maitinti. Kai kurioms padeda spenelių džiovinimas fenu arba infraraudonaisiais spinduliais.

Nėščiąsias visais rūpimais klausimais konsultuoja ginekologas Klaipėdoje Lina Varaneckienė