slapimo-pusle

Šlapimo pūslės ir šlapimtakių uždegimas

Šlapimo pūslės arba šlapimo kanalo uždegimo priežastis dažniausiai būna bakterinė infekcija. Moterys nuo to kenčia dažniau, nes jų šlapimo kanalas trumpesnis (moterų šlapimo kanalas 3-5 cm) ir bakterijos, dažniausiai kilusios iš makšties arba išangės, lengvai patenka iš šlapimo kanalo į šlapimo pūslę. Uždegimas sukelia bendrą blogą savijautą. Ištiktąjį dažnai verčia šlapintis, o tai darant skauda ir nemalonu. Baigiant šlapintis, deginantys skausmai ypač sustiprėja.

Be bakterijų tokį reiškinį gali sukelti ir virusai bei grybeliai. Be to, akmenys inkstuose ir nukreipiančiuose šlapimtakiuose sukelia stiprius skausmus, todėl juos galima supainioti su šlapimo pūslės uždegimu. Sėkmingam gydymui gydytojas turi nustatyti tikslią priežastį. Todėl atkreipkite dėmesį į simptomus. Jei skauda šlapinantis, dažnai norisi į tualetą, kankina deginantis skausmas, skausmai neduoda ramybės ir naktimis, tai, be jokios abejonės, šlapimo pūslės arba šlapimtakių liga, kurią jums diagnozuos ginekologas Klaipėdoje ar kituose miestuose.

Infekcijas dažnai skatina stresas, pyktis ir stiprus dvasinis apkrovimas. Skirkite šiek tiek laiko įsiklausymui į save. Kas galėtų kenkti jūsų šlapimo pūslei? Galbūt yra koks nors trikdantis faktorius, situacijos, žmonės, darbai, kurių nemėgstate arba konfliktuojate. Kas šiuo metu jus slegia?

Svarbiausia šlapimo pūslės sritį laikyti šiltai. Nesušalkite kojų. Žiemą mūvėkite šiltas kojines ir avėkite šiltus batus. Jei nuolat šąlate, šlapimo pūslės ir šlapimtakių uždegimas gali tapti lėtiniu – su visais nemaloniais lydimaisiais reiškiniais, pavyzdžiui, nuolatiniu ligos jausmu, dažnomis „būtinybėmis“ ir nugaros skausmais. Todėl būtent žiemą arba kai sušąlate dažniau priiminėkite vonias su ramunėlių priedais ir gerkite daug šlapimo pūslei ir inkstams tinkamos arbatos.