urologas-klaipeda

Prostatos skausmai. Skausminga prostata.

Prostata, arba priešinė liauka, kaštono dydžio lytinė liauka po vyrų šlapimo pūsle, sukelia skausmus ir bėdas ne tik vyresniojo amžiaus vyrams. Uždegimai galimi ir jaunesniems vyrams. Prostatos uždegimo atveju skauda šlapinantis ir tuštinantis. Neretai dėl to susilaiko šlapimas. Iš šlapimo pūslės nebegali tinkamai išbėgti šlapimas ir ją skauda.

Pirmasis prostatos uždegimo požymis yra pačios priešinės liaukos skausmai ir jautrumas spaudimui bei į kryžkaulio sritį pereinantys skausmai. Prostatos uždegimas verčia dažnai eiti į tualetą. Ši procedūra sukelia deginančius šlapimtakių skausmus. Tokius uždegimus gali sukelti bakterinė infekcija po lytinio bendravimo. Spėjama, kad prie to gali prisidėti ir psichinės problemos. Prostatos uždegimą būtina gydyti, kitaip jis gali tapti lėtiniu ir sąlygoti nuolatinius skausmus. Skausmams užsitęsus arba dažnai kartojantis, skubėkite pas gydytoją. O dar geriau, jei urologas Klaipėdoje ar kitame mieste jus apžiūrėtų iškart, vos jums pajutus pirmuosius skausmus.

Medikamentai ir gamtinės gydomosios priemonės.

Prostatos uždegimui gydyti tinka paprasti vaistai nuo skausmo, turintys uždegimą stabdantį poveikį. Naudoti antibiotikus prasminga tik tada, jei jus apžiūrėjęs gydytojas nustatė bakterinę infekciją. Šiltos sėdimosios vonelės su ažuolo žieve gali sušvelninti negalavimus. Padės ir švelni šilumos terapija. Augalinės gydomosios priemonės, pavyzdžiui, arbata, veikia palankiai. Ji praskalauja šlapimtakius ir kovoja su uždegimu.

Kada būtina operuoti?

Kartais dėl progresuojančio prostatos uždegimo, kai susidaro pūliniai arba fistulos, trukdančios šlapimui išbėgti iš šlapimo pūslės, reikalinga operacija. Likęs šlapimas – tai nuolatinis uždegimo židinys. Gali būti operuojama liaukos dalis arba visa prostata, tada šlapimas vėl lengvai praeina. Tačiau kartais dėl to gali atsirasti ejakuliacijos sutrikimų.

Prostatos padidėjimas.

Daugeliui vyresnių kaip 50 metų amžiaus vyrų padidėja prostata. Ištisus mėnesius liauka auga nepastebimai, tik kai dėl prostatos audinio išvešėjimo susiaurėja šlapimtakiai, liga darosi pastebima. Vadinamoji prostatos hiperplazija sukelia skausmus, dažną šlapinimąsi, kurio metu šlapimo išsiskiria labai nedaug. Šlapinantis jaučiami deginantys skausmai. Kartais keli lašeliai šlapimo išbėga nepastebimai. Vos pastebėję pirmuosius prostatos padidėjimo požymius, kreipkitės į gydytoją. Urologas nustatys padidėjimo stadiją ir patars, kaip efektyviau gydytis.

Asmeninė iniciatyva išvengti prostatos skausmų.

  • Rūpinkitės, kad gerai funkcionuotų kraujotaka. Tam labiausiai tinka judėjimas.
  • Šilčiau renkitės. Sušalimas skatina infekciją.
  • Gerkite daug skysčių.
  • Saugokitės ligų sukėlėjų, naudodami apsaugą lytinio akto metu.
  • Laikykitės švaros ir higienos.